تجهیزات کارخانه آسفالت

تجهیزات کارخانه آسفالت عبارتند از :

 1. مخزن سرد مصالح
 2. درایر کارخانه آسفالت
 3. مشعل توربو جت
 4. سیکلون ( غبارگیر )
 5. الواتور مصالح گرم
 6. الواتور فیلر
 7. واحد توزین مصالح و قیر
 8. مخازن گرم
 9. میکسر
 10. اتاق کابین
 11. تابلو قدرت و تابلو فرمان
 12. سیستم پنو ماتیک
 13. کمپرسور
 14. پمپ قیر
 15. اویل هیتر
 16. فیلتر آبی
 17. فلاکس قیر
 18. تمام موتور گیربکس ها و الکترو موتورهای مربوطه

سازنده بچینگ و کارخانه آسفالت موبایل

سیلوی مصالح

4دستگاه سیلوی مصالح سرد با ظرفیت های مختلف ( با امکان تغییر ظرفیت ) سیلوها و اسکلت فلزی ساخته شده از مقاطع مختلف فولادی با فیدرهای نواری و کنترل کننده اینورتور که از داخل اتاق کابین قابل کنترل و سرعت آن متغیر میباشد. سیلو ها مجهز به نوار نقاله در قسمت تحتانی خود است که تغذیه کننده درایر میباشند.

درایر 

کوره خشک کن در طول و قطر های مختلف با سه منطقه گرمایش

 • منطقه تغذیه
 • منطقه کنوکسیون
 • منططقه گرمای تشعشعی

کوره خشک کن دارای رینگ کمربندی , غلطکها ,  زیررینگهای کمربندی , هرز گردها برای جلوگیری از حرکت طولی کوره  و 4 عدد موتور گیربکس که به هر کدام از غلطکها کوبل میشود. درایر از مقاطع مختلف فولادی با پایه و شاسی مستحکم ساخته میشود که مجهز به شوت تخلیه به الواتور میباشد.

الواتور 

بالابر قاشقکی مصالح  بین شوت خروجی کوره خشک کن و سرند ویبره نصب میشود.که از پایه های مستحکم و بدنه  پوشیده شده از ورقهای فولادی با ضخامت مختلف ساخته میشود.. قسمت تحتانی با مکانیزم کنترل کششی فنر با قابلیت رگلاژ و دریچه بازدید میباشد و قسمت فوقانی مجهز به شوت خروجی که به سرند منتهی میشود.الواتور مصالح دارای موتور گیربکس , زنجیرهای مخصوص , کرپی ها و رولیکهای دو تکه جهت تسهیل در تعویض و تعمیر میباشد.

بالابر فیلر 

بالابر قاشقکی برای بالا بردن فیلر از سیستم غبارگیر به سیلوی ذخیره فیلر میباشد. که از پایه های مستحکم و بدنه  پوشیده شده از ورقهای فولادی با ضخامت مختلف ساخته میشود. قسمت فوقانی مجهز به شوت خروجی که به سیلوی ذخیره فیلر منتهی میشود.الواتور فیلر دارای موتورگیربکس ,کرپی و زنجیر های مخصوص میباشد.

سرند 

سرند مجهز به پوشش ضد غبار و کانال مکش از هواکش برای انتقال گرد و غبار به سیکلون میباشد.دریچه طراحی شده در قسمت فوقانی برای انتخاب مسیر مصالح ورودی است.سرند ویبره برای دانه بندی 4 نوع مصالح طبق فرمول خریدار با سیستم گریسکاری یاتاقانها بدون نیاز به باز کردن قسمتهای سرند با الکترو موتور مربوطه.

میکسر 

میکسر با دو محور , پنجه بازوهای ضد سایش , جداره های ضد سایش قابل تعویض در بدنه داخلی , دریچه تخلیه و  مجهز به موتور گیربکس میباشد. بدنه میکسر ساخته شده از ورق های فولادی با مقاطع مختلف دارای پوشش ضد غبار میباشد.

فیلتر آبی ( بگ فیلتر )

ذرات گرد و غبار خروجی از سیلونها توسط هواکش به داخل فیلتر آبی هدایت میشود. در فیلتر آبی در اثر پاشش آب هوای تمیز از بالای فیلتر خارج و گرد و غبار آن ته نشین شده و به استخر منتقل میشود.

هواکش 

هواکش با الکترو موتور و پره های ضد سایش ساخته شده از مقاطع فولادی با پایه و شاسی که ما بین سیکلون و فیلتر آبی قرار گرفته و گرد و غبار خروجی درایر را به فیلتر آبی انتقال میدهد.

سیکلون 

گرد و غبار پس از خروج از درایر به داخل سیکلونها رانده شده در اثر حرکت چرخشی در داخل سیکلون ته نشین و به داخل مارپیچ فیلر ریخته , به الواتور فیلر منتقل میشود. سیکلون ساخته شده از مقاطع مختلف فولادی دارای شاسی و پایه میباشد. مارپیچ فیلر در زیر سیکلونها قرار داشته که مجهز به موتور گیربکس میباشد.

فلاکس قیر 

فلاکس قیر در ظرفیتهای مختلف ساخته شده از مقاطع مختلف فولادی و شاسی با جداره خارجی , عایق پشم شیشه و روکش گالوانیزه با لوله های مانسمان تعبیه شده داخل جهت رفت و برگشت روغن که روغن داغ شده توسط اویل هیترهمیشه دمای فلاکس قیر را در درجه مطلوب حفظ میکند.

اویل هیتر 

لوله های استفاده شده از جنس آتش خوار کوئل شده در دو طبقه با عایق پشم سنگ و پوشش جداره بیرونی از ورق گالوانیزه میباشد.قسمت درب هیتر از بتن نسوز  , تابلو برق کامل با لوازم تله مکانیک , نصب بهترین نوع مشعل , الکترو موتور , پمپ روغن و شیرآلات اروپایی از مزیت های اویل هیتر ساخت این شرکت میباشد.

کمپرسور 

تمامی جکها و شیرهای کنترل تعبیه شده در کارخانه آسفالت از نوع پنوماتیک بوده که برای تغذیه آنها کمپرسور با میزان توان مناسب به روی برج کارخانه نصب میشود.

مشعل توربوجت 

دوگانه سوز ( گازوئیل و مازوت ) و گاز سوزمیباشد که توان خشک نمودن و ایجاد دمای مناسب را دارا میباشد.کلیه تجهیزات , شیرآلات , کنترل ها , الکترو موتورهای مشعل از نوع اروپایی است. کلاهک مشعل از جنس نسوز میباشد و به دلیل عدم تولید دوده در این مشعل کیفیت آسفالت افزایش یافته و آلودگی محیط زیست کاهش  می یابد.کنترل آسان توسط اپراتور از داخل کابین و هزینه بسیار پائین مصرف سوخت آن از مزیت های این مشعل میباشد.

پمپ سوخت 

پمپ سوخت مشعل با پایه و شاسی دارای الکترو موتور میباشد که با دبی و فشار بالا مجهز به فیلتر سوخت , فشار شکن و شیلنگهای فشار قوی رفت و برگشت به مشعل میباشد.

اتاق کابین 

اتاق کنترل مستقل از شاسی کارخانه برای جلوگیری از انتقال ارتعاشات از ورق های مخصوص و عایق شده ساخته شده که دارای درب و پنجره , چراغهای روشنایی و تابلو برق اصلی  برای راه اندازی کلیه الکترو موتورها میباشد.

تابلو فرمان 

تابلو فرمان و تابلو قدرت با نشانگرها , آمپرها , ولت مترهای دیجیتال , رله و کنتاکتورها با مارک  تله مکانیک فرانسه در اتاق کابین قرار گرفته که تابلو قدرت و میز فرمان اجرا و کنترل کلیه عملیاتها به طور اتوماتیک , نیمه اتوماتیک و دستی را به عهده دارند.