بگ فیلتر

شرکت توسعه ماشین بیستون سازنده بگ فیلتر

مشخصات بگ فیلتر  BAG FILTER :

شرکت توسعه ماشین بیستون  سازنده بگ فیلتر کارخانه آسفالت

بگ فیلتر : دستگاه مانند جاروبرقی عمل کرده و نوعی از سیستمهای غبارزدایی دارای راندمان بالا می باشد که در ابعاد مختلف با توجه به تعداد کیسه های مورد استفاده در آن که بصورت عمودی و آویزان بوده و معمولاً از ۱۵۰ ، ۲۰۰ ، ۳۰۰ یا ۴۰۰ کیسه ای می باشد که خود کیسه های آن هم انواع مختلف و معمولاً از جنس پلی استر یا نومکس با تحمل درجه حرارتهای مختلف که میانگین از ۱۴۰ تا ۲۰۰ درجه یا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

 بگ فیلتر

کیسه های مورد استفاده  طوری طراحی و دوخته می شوند که بتوانند گرد و غبار معلق در فضای بگ فیلتر ، حدود یک میکرون را به خود جذب کرده و تقریباً بین ۹۵ تا ۹۹ درصد هوای عاری از گرد و غبار به بیرون هدایت می کند .

این کیسه ها در یک محفظه فلزی یا سبد که از جنس گالوانیزه و یا آهن آبکاری شده در اندازه های مختلف همسایز کیسه ها ساخته می شود قرار میگیرند تا در اثر مکش و ایجاد شوک توسط هوای پرفشار شکل خود را حفظ کرده تا عملیات مکش و شوک مجدداً انجام گردد .

از اجزاء اصلی بگ فیلتر بدنه آن می باشد که معمولاً از ورق ۴ میل ST37 و جهت چیدمان کیسه ها از ورق مشبک و زنبوری شکل از ورق ۶ میل و پایه های آن از ورق خمکاری شده ۶ میل می باشد .این بدنه با توجه به تعداد و طول کیسه ها بصورت چهارگوش و دایره ای طراحی و ساخته می شود که دارای دو قسمت صاف و قیفی شکل می باشد که در قسمت صاف کیسه ها آویزان بوده و در قسمت قیفی شکل پس از فیلتر کردن گرد و غبار در این قسمت جمع شده و به عنوان فیلر به مصالح و چرخه تولید اضافه می شود .

از اجزاء دیگر این دستگاه لوله کشی هوای فشرده بوده که وظیفه این لوله ها انتقال هوای فشرده از دستگاه اسکروی باد به داخل این کیسه می باشد تا بتوانند پس از مکش مکنده و جذب گرد و غبار به کیسه ها با پر و کردن با فشار کیسه ها آنها را بتکانند و گرد و غبار را به این روش از آنها جدا کنند .در این دستگاه از شیربرقی نیز استفاده می گردد که به وسیله واحد کنترل هدایت می گردد بصورتی که واحد کنترل دستور باز  و بسته شدن هر کدام از شیربرقی ها را در زمان مشخص صادر می کند .لازم به ذکر است با توجه به تعداد کیسه ها اسکروی باد مورد نیاز متفاوت می باشد که معمولاً برای هر ۱۰۰ کیسه ۲ مترمکعب باد مورد نیاز می باشد .

بگ فیلتر

به عنوان سازنده بگ فیلتر کارخانه آسفالت امروزه با توجه به صنایع متنوعی که ایجاد شده بحث حفظ محیط زیست بیش از بیش مورد توجه قرار گرفته و در صنایعی همچون سیمان ، کارخانه های  آسفالت ، گچ ، آهک ، چوب ، فولاد ، نساجی ، قند و غیره و در کل صنایعی که به نحوی با ذرات گرد و غبار درگیر هستند حساسیت محیط زیست و ایمنی نیروی انسانی مد نظر قرار گرفته و در صنایع فوق جهت جمع آوری گرد و غبار محیط کار و استفاده از آن به عنوان بخشی از مواد اولیه از دستگاهی به نام ( Bag Filter  ) استفاده می شود .

نحوه کارکرد :

نحوه کار به این صورت می باشد که این دستگاه مابین سایکلون و مکنده قرار گرفته و گرد و غبار از سایکلون توسط مکنده به داخل قسمت آرام کن بگ فیلتر مکش می گردد و در آنجا گرد و غبار موجود به کیسه های آویزان شده چسبیده و با توجه به میزان گرد و غبار و دمای داخل بگ فیلتر هوای  پرفشار که از اسکروی باد با لوله کشی به داخل کیسه ها ارسال می گردد توسط شیر برقیهای موجود در یک لحظه پر و خالی می گردد که با این عمل کیسه ها تکانده شده و گرد و غبار از آن جدا می شود سپس هوای بالای ۹۵% سالم به مکنده ارسال و از آنجا به بیرون هدایت می گردد. گرد و غبار جدا شده از کیسه ها در قسمت قیفی شکل بگ فیلتر جمع و توسط مارپیچ خارج و به مصالح مصرفی اضافه می گردد .

لازم به توضیح است یک دریچه چنانچه در شکل می بینید تعبیه می گردد تا چنانچه هوای داخلاین دستگاه گرمتر از حد استاندارد کیسه ها شد این دریچه جهت جلوگیری از سوختن کیسه ها بصورت اتوماتیک باز شده تا هوای داخل به دمای استاندارد قابل تحمل کیسه ها برسد .

سازنده بگ فیلتر کارخانه آسفالت

سازنده بگ فیلتر کارخانه آسفالت

در پایان شرکت توسعه ماشین بیستون راه مفتخر است که با تولید سازنده بگ فیلتر کارخانه آسفالت و بگ فیلترهای با راندمان بالا از آسیب رسیدن به محیط زیست و ایمنی کارکنان کارخانه های آسفالت و استفاده مجدد از گرد و غبار (  فیلر ) گامی هر چند کوچک در آبادانی این کشور ایفا کند.

شرکت توسعه بیستون راه ماشین تولید کننده

 کارخانه آسفالت 

 سازنده بچینگ ،خشک ،تر

کارخانه آسفالت سیار ، موبایل ، پرتابل

  بگ فیلتر